Dzień Dziecka

Dzień Dziecka dla przedszkolaków z Gminy Somianka był dniem szczególnym pod wieloma względami. Moc atrakcji, do końca utrzymanych w tajemnicy były dla dzieciaków super niespodzianką. I tak ich wielkie święto rozpoczęło się od zabawy, czyli to co dzieci uwielbiają najbardziej. Magia radości, morze kolorów, wachlarz atrakcji to była nasza recepta na udaną imprezę, której rezultatem były uśmiechnięte buźki, radosne wrzaski i ogromne oczy, które krzyczały wow z zaskoczenia.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – to było motto przewodnie zorganizowanej imprezy i udało się łącznie z pogodą, która uprzyjemniła nam wspólnie spędzony czas. Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie. W tym wyjątkowym dniu nasze dzieciaki mogły wszystko a my dorośli zgadzaliśmy się na wszystko i troszeczkę więcej. Uwielbiamy spędzać czas z pociechami. Patrzyliśmy jak nasze maluchy badają świat wszystkimi zmysłami. Dostarczyliśmy przedszkolakom różnorodnych bodźców do patrzenia, słuchania, smakowania i dotykania. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik z watą cukrową, malowaniem twarzy, w co potrafi zmienić się balon oraz tworzenie pejzaży lata na płótnie. Ogromną frajdę sprawiły przedszkolakom zabawy na dużej zjeżdżalni i trampolinie oraz przejażdżki na kucykach. Atrakcjom towarzyszyła spontaniczna radość i uśmiech. Dziecięce party prowadziły wyjątkowe Pszczółki, które zaprosiły do pomocy Tygryska z Kubusia Puchatka i Elmo z Ulicy Sezamkowej. Zawitał także do nas teatrzyk ze spektaklem „O słoniu, który potrafi latać”, kolejni bajkowi goście, którzy podzielili się z naszymi dzieciakami magicznymi opowieściami, przy których śmieliśmy się do łez.

A wszystko to co wyżej opisane można zobaczyć przeglądając masę zdjęć z imprezy. Ważny i zarazem niezapomniany dzień podsumujemy w kilku wersach:

„To radość wielka,
Wielkie szczęście z dzieciakami szczęście  dzielić
Więc podziękujmy im za radość
Bo jakże smutny byłby świat bez Dzieci.”

 

Comments are closed.